America, San Diego

1.09.2012Blog yazmaya başlamamdaki en güçlü nedenlerden biri Amerika maceramı her yönüyle sizlerle paylaşmak. Daha önce Amerika'nın çeşitli yerlerinden konu yayınlayan çok blogcu oldu amaa burada resmi olarak açıklıyorum ki: San Diego'dan yazacak olan ilk Türk blogger olma ünvanını taşıyorum :)


Siz salı gecesi 5'te uyurken, ben salı akşamı 7'de San Diego'da olacağım ve yazmaya başlayacağım. Tabii önce İkinci Veda Gecem ve videosu, hazırladığım süper Tiramisu'yu sizlerle paylaşacağım. Bu arada da neler giydiğim ve tüyolarım sizlerle beraber olacak... Heyecanla bekleyin, görüşeceğizz...One of the most powerful reasons that I decided to publish a blog is to share my America adventure with all of you. There are lots of Turkish bloggers who publish from America but not from San Diego. I am officially declaring that I am the first Turkish blogger who publish from America, San Diego :)


In Turkey, when people are sleeping at 5:00 a.m, I will be in San Diego at 7 p.m and I will start to write. Of course, firstly I will publish the Second Goodbye Ceremony and its video and the super cake that I baked. In the mean time, what did I wear and my clues will be with you... Wait with excitement, see you guys laterrr...

2 comments:

  1. Sakin ol şampiyon, tek blogger sen olmıcaksın(:

    ReplyDelete
  2. hahah direkt patladımm,sseni nasıı unuturumm o zaman iki ilkten biriyim diyelim ;)

    ReplyDelete

Caramélisée All rights reserved © Blog Milk - Powered by Blogger