Silver Power

6.15.2012Accesories are my obsession. When I enter into a store, I directly go to accessory part and then wander around other parts. I think that they can completely change your outfit. Topshop is one of these shops, even if theirs are gone bad very quickly, they have the most fashionable ones. Also, Forever 21 and H&M are like Topshop and they are cheaper. 


On the other hand, I love vintage stores and buying accesories from them. Most of these accesories are from vintage stores and they are real silver. I don't generally prefer buying silver in stores like Forever 21, H&M or Topshop but a little bit dated silver, I like it. So here are part of my silver accesories, I am planning to giveaway some of them to my followers who like my Facebook Page. Which one would you want to have?
Takı ve aksesuarlar benim takıntım. Bir mağazaya girdiğimde ilk olarak aksesuar kısmına giderim ve sonra diğer bölümleri dolaşırım. Aksesuarın bir kıyafeti çok değiştirebileceğini düşünüyorum. Topshop bu konuda çok başarılı olan markalardan, aynı şekilde ona göre daha ucuz olan Forever 21 ve H&M'de öyle. 


Ayrıca, vintage mağazaları da çok seviyorum, daha pahalı ama eşsiz oluyor. Ben anneannem ve babannemden de çok takı alırım, annemin eskilerini de takmayı çok seviyorum. Bir keşfe çıkın, bana hak vereceksiniz. Burada gördüğünüz takılardan çoğu vintage ve gerçek gümüş. Demin bahsettiğim markalardan gümüş almam ama biraz eskimiş olanları çok güzel buluyorum. Fotolarda gördükleriniz gümüş aksesuarlarımın bir kısmı, bazılarını Facebook Sayfamı beğenen izleyicilerime hediye etmeyi planlıyorum. Hangisinin sizin olmasını isterdiniz?

0 comments:

Post a Comment

Caramélisée All rights reserved © Blog Milk - Powered by Blogger