Beverly Hills

4.01.2012
Secondly, we went to Beverly Hills and the relaxing atmosphere of this area made us relieved after Hollywood's super dynamism. The most popular street is Rodeo Drive, every single popular brand is on that street and around. They are in perfect harmony with palms and super luxurios cars. Houses around are already amazing, maybe it is pointless to say ( I will publish another post for houses ). Celebrities are residing in Beverly Hills generally. I also witnessed to a party but I couldnt take pictures because I was in car. Think about a mansion, in front of it there are lots of limousins, policemen were all around, it was an important party, I guess. So, I have seen the American dream in Beverly Hills perfectly.  


I hope photos are satisfying for you ?


p.s: Today is april fools' day, don't be cruel ! :)
Daha sonra Beverly Hills'e gittik, tabii biraz pilimiz bitmişti ama oranın ferahlatıcı etkisi bizi mest etti. En ünlü sokağı Rodeo Drive'da aklınıza gelebilecek her lüks marka var, palmiyelerle beraber süper bir uyum içindeler ayrıca sokaktan geçen ve park etmiş süper lüks arabalar da cabası. Çevredeki evler zaten muhteşem, söylemeye gerek var mı bilmiyorum (evler için ayrıca bir post yayınlayacağım). Ünlüler hep bu çevrede oturuyor, ayrıca verilen bir partiye de şahit oldum, ama arabayla geçiyorduk önünden o yüzden fotoğraf çekemedim. Bir malikane düşünün, önünde limuzinler duruyor, çevrede polisler ve bir şeridi kapatmışlar, herhalde bayağı önemli bir partiydi. Böylece Amerikan rüyasını da Beverly Hills'de tam anlamıyla görmüş oldum. 


Umarım fotoğraflar tatmin edici olmuştur ?


p.s: Bugün 1 nisan şaka günü, acımasız olmayın ! :)


Window of Dolce & Gabbana is very different as its AD Campaign:


 Dolce & Gabbana'nın vitrini aynı reklamları gibi çok farklı:At the end of the day, my cousin brought me to very nice restaurant called Hillstone, if you go to LA, you should definitely go there, have a drink on the bar and eat ribs with barbeque sauce:

Bugünün sonunda da kuzenim beni Hillstone adlı çok iyi bir restorana götürdü, eğer Los Angeles'a giderseniz mutlaka uğrayın, barda içkinizi için ve barbekü soslu kaburga yiyin :0 comments:

Post a Comment

Caramélisée All rights reserved © Blog Milk - Powered by Blogger